Webová peněženka mymonero.com

Jedná se zatím o jedinou webovou peněženku, které je oficiálně podporována a o nejjednodušší způsob, jak začít používat kryptoměnu Monero.

Na úvodní stránce klikněte na tlačítko "Create account" (Vytvořit účet). Ještě než účet vytvoříte, setkáte se s varováním, že není bezpečné na této webové peněžence držet velké finanční prostředky.

Pro vytvoření účtu je zapotřebí vygenerovat nebo si sám určit tzv. Private Login Key. Tento se skládá ze 13 slov a je třeba jej pečlivě uschovat pro budoucí použití a proti případnému zneužití. Vložený privátní klíč potvrďte.

Nyní se nacházíte uvnitř své webové peněženky. Jako první vidíte adresu vaší peněženky, která je směsicí velkých, malých písmen a čísel. Vpravo vidíte "Your balance", tedy stav vašeho účtu a níže přehled proběhlých transakcí.

Odchozí platby

V sekci "Send Funds" provádíte platby vaší kryptoměnou Monero. Zvolíte veřejnou adresu příjemce, částku kterou chcete odeslat, volitelné Payment ID a nakonec úroveň zabezpečení soukromí (počet účastníků v tzv. ring signature).

Příchozí platby

Lze zadat v případě, že budete znát Payment ID pro určitou transakci a částku kterou máte obdržet.

 

+ jednoduché, rychlé
- riziko ztráty uložené měny  v případě hackerského útoku nebo jiného selhání provozovatele peněženky

Na závěr by se dalo říct že s webovou peněženkou se dá pracovat rychle a jednoduše. Neobsahuje žádné zbytečné informace a je zde jen to, co k transakci skutečně potřebujete. Není doporučeno ovšem finanční prostředky ukládat na delší dobu a pouze v menších částkách.

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *