FREE WALLET NEPOUŽÍVAT! DÍL DRUHÝ

Občas se objeví dotaz proč zrovna Freewallet je scam a v čem je v této peněžence problém. Lidé těžící na uživatelsky přívětivém Minergate jsou nuceni Freewallet použít a proto jsme si tuto šílenou peněženku vyzkoušeli na vlastní kůži.

1. Vytěžili jsme obnos XMR, BTC a  zaslali na Freewallet.

2. Oslovili jsme podporu kvůli ztrátě PIN (záminka ke komunikaci), tím s námi začal komunikovat Cormac, Support Manager.

3. Problém PINu jsme následně změnili na problém proč nebyla vyplacena částka z peněženky. Tím to všechno začalo:

 • museli jsme prokazovat že jsme vůbec nějaké prostředky do peněženky převáděli
 • XMR i BTC byly z Freewallet peněženky jakoby zaslány na námi uvedené adresy pod request ID
 • ve skutečnosti žádné transakce v Blockchainech neproběhly, TXhash, hash, č. bloku chybí
 • ze strany Freewallet se vše tváří jako Completed
 • Fee čili poplatek je nula
 • když už byl Support Manager v koncích, oznámil nám že věc předává technickému týmu a že se s námi bude bavit ve věci ztraceného PINu
 • nekonečné množství emailů a prokazování z naší strany je nesmyslné, ubíjející a nikam to nevede

4. Otevřeli jsme druhý ticket. Po opětovném vysvětlování nám bylo oznámeno, že transakce byla provedena na jinou adresu. Což je úplný nesmysl a člověk jen nevěřícně kroutí hlavou jak mohou takoví podvodníci fungovat dále.

 

 

 

5 comments

 1. Já jsem měl na Freewaletu x měn, které jsem bez problému postupně přeposlal jinam a co se týče těžby, tak z třech cloudminingů, je jediný Minergate, kde po tomto příšerném roce nepřijdu o investici a asi i něco málo vydělám.
  Proč ale píšu, chci si poslat z Freewaletu Monero do oficiální peněženky a nějak nevím, kde získat ID. Bez něho tam píšou varování, že může být platba ztracena.
  Nikde jsem v peněžence to ID nenašel, můžete mi poradit, prosím? Děkuji, Eda

 2. Takže přeposlání na burzu Binance, která ID generuje, proběhlo naprosto bez problémů.
  Stále zůstává problém, dostat to do monero.gui (dva marné pokusy), takže nějaké rady uvítám.

 3. Pozravuji, jsem také oběť Freewalletu. 7let tam mám BTC a ETH, které jsem vyťěžil. V roce 2021 jsem bezproblémově udělal dva výběr ETH na BINANCE, minulý rok jsem chťel převést celou peněženku na BINANCE a najednou FAIL. Po 30 pokusech jsem otevřel account a zjistil, že dole je na verifikaci Pending status. Kliknul jsem na to a tam stupidní odpověď že múj čet se ověřuje. Nic dál, jen že mám kontaktovat the support. takk jsem šel na web a začalo nekonečné nesmyslné vypisování s robotem. Stále nesmyslné požadavk na ověření prostě to co všichni. nakonec mi napsali at se přihlásím přez skype. tak jsem se s nema spojil, opět robot. Nakonec po mně chtějí, abych jim dal email který už mají a HESLO do peněženky. No se zbláznili? no jaá je poslal někam a oni, že bez hesla mi neodblokují účet. Ptal jsem se jakou mám záruku, že mi nevbílí účet. Odpověd "naše politika je spolehlivá, nemusíte se bát", HA HA žádná jistota. Honota mých crpto je tam už přes12.000EUR. A vím že nejsem jediný jak jsem zjistil.

  Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *