MOBILNÍ PENĚŽENKA MONERUJO

Jedná se o mobilní aplikaci tj. první mobilní peněženku kryptoměny Monero. Komunitou není zatím plně uznávána a dalo by se říct že je ve fázi testování. První ohlasy jsou pozitivní, na diskuzních fórech jsou vidět zprávy že funguje. Nicméně buďme opatrní, doporučoval bych nepřevádět do ní příliš velké finanční prostředky.

Další vývoj a ohlasy je třeba sledovat ZDE.

 

 

Výhoda mobilního telefonu je možnost snímání QR kódu. Ten jen vyfotíte a nemusíte kopírovat žádnou platební adresu. Odesílání je téměř stejné jako na osobním počítači, nastavíte částku, ring size, adresu, volitelné Payment ID.

Vše jednoduché a s intuitivním ovládání. Snad se Monerujo uchytí a vybuduje si pověst dobré mobilní platební aplikace.

2 comments

  1. Teoreticky byste mohl klienta spouštět z USB flash disku. Malinký háček bude ale v ukládání vašeho wallet file. Standartně se ukládá do dokument/monero/wallets. To by možná šlo obejít tím že tento adresář také nakopírujete na USB flash disk. Pak v klientu zvolíte cestu v "Your wallet is stored in". Druhá varianta je přenášet na USB flash disku pouze wallets soubory a vždy jej před použitím nakopírovat na správné místo. Vše ale záleží na tom co tím sledujete. Je totiž rozdíl mezi Cold storage peněženkou a aktivně používanou.
    Na prvním místě by měla být bezpečnost tzn. používat klienta na zařízení kde máte jistotu že jej používáte pouze vy, je správně zabezpečeno a mnoho dalšího.
    Oficiální mobilní peněženka není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *