Dandelion ++

Dandelion byl původně navržen pro Bitcoin jako vylepšní ochrany soukromí. Nyní převzali iniciativu developeři kryptoměny Monero a plánují integrovat Dandelion ++ do svého kódu v následujícím upgradu. Nebude se jednat o klasický hardfork jak jsme zvyklí, ale půjde o volitelný upgrade pro jednotlivé nody.

Současnou slabinou kryptoměny Monero je přístup k její síti přes vaši IP adresu. Prostřednictvím vašeho poskytovatele připojení a nebo poskytovatele VPN můžete být identifikováni. V případě, že máte IP adresu veřejnou, je situace ještě horší. Když v tomto případě provedete transakci, leaking vaší identitiy je na světě. K tomu základnímu problému můžeme také přidat skutečnost, že existují lidé, kteří mají zájem na dalších aktivitách, jako je celkové mapování sítě, jednotlivých uzlů a spojení mezi nimi.

Toto vše má vyřešit implementacr Dandelion ++ a jeho nástrojů jako jsou Stem phase, Fluff phase a Fail-safe mechanism. Velmi zjednodušeně řečeno spojení mezi uzly bude časově omezené, náhodně vybírané a nové transakce půjdou skrz náhodně vybraný node.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *