Upgrade 0.11.0.0

Dne 15. září proběhl plánovaný upgrade virtuální decentralizované anonymní kryptoměny Monero. Nová verze číslo 0.11.0.0 se jmenuje Helium Hydra. Upgrade přivedl celou řadu změn a inovací. Pro přechod na tuto novou verzi je nutno si stáhnout nového oficiálního klienta.

Bude můj obsah peněženky stejný jako ve starší verzi?

Ano obsah vaší peněženky není uložen ve stejném adresáři jako klient ale je uložen v dokumentech a adresáři monero. Tudíž pokud nakopírujete pouze nového klienta a s adresářem peněženky nijak nemanipulujete, tak po startu nového klienta načte váš aktuální stav peněženky.

Jazyková verze klienta

Po startu nového klienta je výchozí jazyk holandština. Chvíli mi trvalo kde a jak se prokousat k ostatním jazykovým verzím. Ty nejsou kupodivu po nalogování do vaší peneženky ale po odlogování. Vlaječky s příslušnými jazyky se objeví až se z vaší peneženky odlogujete.

Rychlý vývoj

Monero se může chlubit opravdu velmi hbitým vývojem na rozdíl od ostatních virtuálních měn. Osobně si troufám říct, že toto je velmi podstatná věc z hlediska konkurenceschopnosti měny a to i přes to, že za sebou nemá žádné mohutné marketingové korporace. Vše co vzejde od lidí, odspodu, má naději na zachycení se v reálné praxi.

Novinky a změny

Minimální počet podpisů v síti byl snížen z potřebných deseti na nových pět, zrychlení synchronizace vašeho klienta se sítí, změna terminologií a mnoho dalšího zde.

Download

Pro aktivování těchto změn bude zapotřebí stáhnout klienta 64bit/WIN zde:

https://downloads.getmonero.org/cli/monero-win-x64-v0.11.0.0.zip

Mining

Společně s uživateli monero klienta museli přejít na novou verzi o pooly. Pokud by totiž miner težil v poolu který neupgradoval na verzi 11, nebyla by mu těžba uznána. Existuje seznam poolu a v něm informace týkající se tohoto přechodu.

Poděkování patří všem 39 zúčastněným, kteří se na vývoji podíleli. Napsali 60.254 řádků programovacího kódu a na diskuzích proběhlo 557 příspěvků. Podle dostupných informací bšechna práce byla dobrovolnická a zadarmo.

Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *