TĚŽKÉ ČASY? ROZHODNĚ NE PRO MONERO

V poslední době ceny většiny kryptoměn výrazněji klesají a zejména Bitcoin hledá dno a nějaký odrazový můstek k růstu. Můžeme spekulovat o tom co za tím stojí, nízká poptávka, manipulace velkých hráčů, cílené chování burz, objevení života na Marsu apod. Ať už je to jak chce, se svým oblíbeným projektem kryptoměny Monero je třeba žít a fungovat i v horších časech. Je nutné si uvědomit, že nelze počítat jen zisky.

Kde najít nějaká pozitiva a doporučení v těchto horších časech? Zkusíme nahodit pár myšlenek:

  1. Zvýšení počtu jednotek těžené kryptoměny. S klesajícím momentálním výnosem se vytrácí ochota těžit, dojde pak ke snížení celkového výkonu a snížení difficulty. Pak se odměna rozděluje mezi méně těžařů a počet jednotek, které získáte, se zvýší (za určité časové období). Lze pak prodat později za vyšší cenu.
  2. Zvýšení počtu jednotek získaných z faucetů. Faucety co nejsou scam jsou nastaveny tak, že když klesá cena BTC, tak počet získaných jednotek se zvýší. Lze pak prodat později za vyšší cenu.
  3. Příležitost pro nákup za nízké ceny. Zažili jsme už mnohokráte situace, kdy si člověk řekl: "Proč jsem tenkrát nenakoupil." Co více si přát než nyní nakoupit levně, draze prodat, neplatit faktury....
  4. Úpadek neperspektivních projektů. Při neochotě investovat se to projeví zejména u projektů, které nemají co přinést. Může to být přesná kopie už existujícího projektu tj. fork nebo kryptoměna bez nápadu, vývoje, schopných lidí, komunity, marketingu apod.
  5. Pracovat pro projekt a komunitu. Pro úspěch konkrétního projektu, v našem případě Monera, je třeba tvrdá páce ve všech možných směrech. Můžete se zapojit do marketingu, programování, financování, testování, provozování nodů, zavádění kryptoměny do praxe apod.
  6. Cloudová těžba. V těchto těžkých časech bych rozhodně nešel do Cloudové těžby. Pokud se jedná o reálný projekt a nejedná se o podvod, je počítáno s nějakými mezními náklady. Pokud ovšem výpočet výnosu pro majitele nevychází, dříve nebo později o své peníze přijdete. V momentě, kdy bude ve ztrátě která se nedá dohnat, tak své podnikání jednoduše zabalí a vy se náhrady nedočkáte. Začíná to tím, že jednoduše přestane vyplácet odměny (nebo se výplaty začnou zpožďovat).
  7. Výjimka potvrzuje pravidlo. Pokud je vše v červených číslech, tak se najdou projekty, které jsou v opačném trendu. Je to dáno tím, že je o ně větší zájem a tak se v podstatě vyrovná ztráta způsobená Bitcoinem. Občas je to i v případě Monera. Existují teorie o narkobaronech, kteří v tento okamžik vyvezou svou zásilku za hranice. Je to ale divoká teorie, tak bych doporučil spíše investovat do marketingu a dobrého jména kryptoměny Monero.

Pokud se některé teze opakují a jsou již v dřívějších článcích, tak se omlouváme. V případě kryptoměn platí pár jednoduchých pravidel a tak se může zdát, že se mluví stále o jednom a tom samém. Pokud byste měli nápady na doplnění, rádi si je přečteme. Využijte email info@czechmonero.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *