TĚŽBA, MINING – ČÁST 7. XMR CAST VEGA

Neuvedli jsme doposud žádný program se kterým lze těžit na grafických kartách výrobce AMD. Toto nyní napravujeme a představujeme software XMR CAST. Jedná se program vyvinutý speciálně přo grafické karty řady VEGA. Tyto karty při těžbě dosahují opravdu pozoruhodných výkonů. Vše funguje prozatím jen na operačním systému Windows (pozn. za pomocí jiného software lze spuštět i pod Linuxem, prozatím ale bez blockchain ovladačů).

Spouštíme jej bat souborem run.bat ve kterém nastavujeme staré známé parametry:

cast_xmr-vega -S xmr-us-east1.nanopool.org:14444 -u WALLET_ADRESA.default %*

Můžeme použít také koncovku cmd a pomocí programu Devcon nastavit parametry pro vypnutí a opětovné zapnutí grafické karty (nezbytné pro oživení blockchain driverů). Celé to pak spojit pomocí plánovače úloh.

Po spuštění program detekuje, zda máte nainstalovány Blockchainovladače a upozorní vás, že po jejich nainstalování získáte mnohem vyšší výpočetní výkon. Tyto ovladače jsou k dispozici na stránkách výrobce AMD ZDE.

V začátcích vám bude opět Windows těžební program odebírat, proto bude nutno schválit vyloučení ve Windows defendrovi.

Pozn. Obecně jsou grafické karty řady VEGA choulostivé na konkrétní postupy při těžbě (nastavení virtuální paměti, editace registrů, práce s dodatečnými programy jako overdriveNtool, Wattman, ATIflash, ladění v samotných Windows a mnoho dalšího). Postupy naleznete ZDE.

Video návod

 

 

 

1 komentář

  1. XMR cast vega funguje i na RX 570 kartach (860 h/s - zapojeno jako druha karta, pameti pretoceny na 2004 a jadro snizeno na 1100 -+, a blockchain drivery)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *