TĚŽBA, MINING – ČÁST 3. CLAYMORE

Nyní si ukážeme jak lze těžit pomocí procesoru vašeho počítače. Ikdyž tato těžba není příliš výkonná a je nepraktická (zpomaluje práci na vašem osobním počítači), můžeme těžit pomocí CPU. Používáme k tomu program zvaný Claymore, který je zároveň použitelný pro všechny ostatní kryptoměny založené na CryptoNote algoritmu.

Claymore ke stažení ZDE.

Windows Defender často vyhodnocuje tento soubor jako škodlivý, dosti často jej ukládá do karantény. Je na vás zda schválíte bezpečnostní výjimku. Užíván napříč internetem těžaři kryptoměn.

Operační systém na kterém Claymore pracuje je Windows. Na výběr máme verzi pro architektury 32bit a 64bit.

Adresář obsahuje soubor pools, ve které se nastavíte pool ve kterém chcete těžit. Obsahuje již přednastavené možnosti, proto je nutno doplnit vaši volbu (na první místo nebo ostatní smazat). Pak spouštíte Clymore pomocí bat souboru, kde je nutno uvést adresu vaší peněženky.

V případě že se objeví hláška že máte nedostatek paměti, je nutno vytvořit zástupce s propojení na exe soubor Claymoru. Jako kdyby vynechat bat spouštěcí soubor a zavést parametry přímo. Celé to vypadá takto:

C:\Claymore CryptoNote CPU Miner v3.5 Beta – POOL\NsCpuCNMiner64.exe”  přiřadit parametry “-o stratum+tcp://xmr-usa.dwarfpool.com:8005 -u YOUR_WALLET_KEY -p x -t 4“, celé to vypadá následovně “C:\Claymore CryptoNote CPU Miner v3.5 Beta – POOL\NsCpuCNMiner64.exe” -o stratum+tcp://xmr-usa.dwarfpool.com:8005 -u 41xbczdQuQSR97kt56VqwQXvVtGBhKKK3Y4YTyc7AH7sY31wNAfDesm1FTN2J3CRaLj2Q9wYqKdfb35KknofZ63yDfR1rAa -p x -t 4

Parametr -t 4 je počet jader vašeho procesoru, který má být zapojen do těžby.

V menu upřesnit (advanced) zaškrtněte volbu "Spustit jako správce". Pak je pořteba Claymore spustit tímto zástupcem, nechat běžet pár minut a posléze restartovat celý počítač.

Slow mode enable

Fast mode enable

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *