HOLDER

Pod pojmem Holder (z anglického "hold" neboli držet, často také Hodler) si můžeme představit  vlastníka kryptoměny, který se svým portfoliem nijak zvláště nemanipuluje. Neřeší cenu v ten či onen okamžik, věří v moderní technologie, speciálně moderní finanční systém bez centrálního řízení a vlivu centrální moci. Věří této myšlence natolik, že je ochoten podstoupit i pád na samotné dno a je skálopevně přesvědčen o budoucnosti kryptoměn. Odměnou mu budiž zhodnocení vkladu, až přijde jeho čas.

Jaká jsou ale úskalí tohoto způsobu držení kryptoměny?

  1. Investice do kvalitního projektu. Člověk by se měl zajímat, informovat se a vybrat si projekt u které předpokládá že má šanci na úspěch. Ve kryptosvětě plném různých ICO a scamu je to velmi důležitý krok. V případě nesprávné volby bez pečlivého průzkumu se jednoduše stane, že jedinec naletí a o své finanční prostředky přijde. Kritérii důvěryhodného projektu mohou být: aktivní komunita, kvalitní a aktivní vývojářský tým, charakteristika kryptoměny z hlediska jejich vlastností, stanovené reálné cíle vývoje kryptoměny, reálné uplatnění, zalistování na známe burzy, obchodované množství, míra inovace apod.
  2. Bezpečně uložená kryptoměna. Velká chyba, kterou občas udělá i ten nejzkušenější obchodník je nechávat kryptoměnu na burze. Již v minulosti bylo ne málo krachů různých burz a směnáren, které znamenaly nemožnost držitelů kryptoměny s nimi disponovat. Je třeba si uvědomit, že současná legislativa nepamatuje na škodu způsobené ztrátou na těchto burzách a jejich náhrady. Soudní spor je sice řešení, ale ne vždy se tento krok vyplatí a ne vždy je s kým se soudit. Nejlepším řešení je tedy oficiální peněženka s vlastním blockchainem.
  3. Správné zabezpečení a ochrana peněženky. Pokud se bavíme o tom že nejlepší variantou je uložení ve vlastní peněžence, může tomu být tak za splnění některých podmínek. Jednou z nich je správná práce se zařízením na kterém je provozována peněženka. Vhodná volba operačního systému, antivirové ochrany, firewallu, struktura a používání hesel, doba spuštění počítače, používání jiného software na stejném zařízení, stopa mého zařízení na internetu, maskování mého zařízení v sítích, apod.
  4. Průběžné sledování kryptoměny. Není na škodu sledovat svou zvolenou kryptoměnu v čase. Rizika  která mohou projekt ohrozit se mohou objevit až po určité době a můžou překvapit i ty co to nečekali. Například chyba v kódu nebo ovládnutí sítě těžaři při získání 51%.
  5. Hrozba ztráty přístupu k vlastní peněžence. I když se zdá že všechno funguje, výpočetní technika může zkolabovat kdykoli (obzvláště když to nečekáte). Proto je třeba pravidelně zálohovat a pečlivě uschovat wallet seed nebo jiná hesla.
  6. Cold storage wallet. Jeden z nejlepších a nejbezpečnějších způsobů je Cold storage wallet. Tento způsob umožňuje kryptoměna Monero a celá manipulace je omezena pouze na zřízení public adresy, vložení zvolených prostředků a uchování privátních klíčů včetně wallet seed. Zvláštní postupy eliminují jakákoli bezpečnostní rizika.

Popisovanou problematiku bez jakýchkoli pochybností splňuje kryptoměna Monero a proto je jasnou volbou mezi ostatnímu měnami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *