HARD FORK MONERO V

Aktuálně: Hard Fork se odkládá na 30. dubna 2018.


Dne 14. března nás čeká hard fork kryptoměny Monero kdy vznikne nová kryptoměna s názvem MoneroV. Většina spekulantů čeká, že na tomto forku něco vydělá a obohatí se tak. Radili bychom ale velkou obezřetnost a dříve než se do takové akce pustíte, vezměte v úvahu všechna fakta.

  1. Nefunčkní newsletter. Na domovských stránkách MoneraV vybízí autor návštěvníky, aby se zaregistrovali pro příjem newsletteru, tj. nejnovější informace o dění kolem této kryptoměny. Po zadání emailové adresy, ale nejde odběr potvrdit. Je to první zklamání, jelikož seriózní přístup k informacím a nefunkční provedení webu o ledasčem vypovídá.

2. Neznámý tvůrce. Aby bylo možno si udělat obrázek o kvalitách organizačního týmu, je dobré o nich vědět nějaké informace a přijímat je pokud možno z jejich úst. Anonymita je v tomto případě spíše na škodu, jelikož k prosazení kryptoměny v reálném světě je třeba vystupovat seriózně. Jediné co se můžete dozvědět je to, že se zřejmě jedná o lidi z Rakouska (je užíván výraz "Austrian economics").

3. Anonymní vystupování na fóru. Jako vývojář se k tomuto forku přihlásila osoba pod přezdívkou Milton_f. Jeho tvrzení budí pochybnosti a to ještě ani nevíme, zda se jedná opravdu o osobu nějak spojenou s MoneroV.

4. Jak si ulehčit práci? Monero je open source, tudíž jej forknout může úplně každý. Teď jde o to proč to vlastně dotyčný dělá. Může mít vlastní nápad a kryptoměnu dále upravovat a vyvíjet. Pokud ale zůstane úplně stejná a nedotčená, zřejmě se jedná o scam. Jak to bude s MoneroV prozatím nevíme, ale tvůrce si nápadně ulehčil práci tím, že vše nápadně násobí deseti (Airdrop 1:10).

5. Útok na kryptoměnu  Monero. V momentě kdy se oddělí blockchain MoneroV, bude potřeba se k prostředkům nějak přihlásit.  Dnes neexistuje oficiální stanovisko vývojářů MoneroV, ale mohlo by to být nejspíš za pomocí seedu nebo privátních klíčů. Toto ovšem nedoporučujeme my ani core team Monero. Vystavujete se pak útoku na vaši peněženku a ohrozíte vaši anonymitu.

6. Kopie a zase jenom kopie. White paper je vlastně jen kopie White paperu uveřejněného na stránkách Monero  17.října roku 2013. Jediným dokumentem přímo popisujícím kryptoměnu MoneroV je devítistránkový Roadmap.

7. Zalistování na burzy. Je velmi pravděpodobné, že vývojáři nebudou schopni zalistovat XMV na některou ze známějších burz. Tím pak bude každý z držitelů XMV mít ještě méně času svůj Airdrop zužitkovat. Můžeme se ale plést a autoři příjemně překvapí.

8. Cenový pád. Pokud XMV nebude mít stabilní fanouškovskou základnu a lidé tomuto projektu nebudou věřit, budou chtít co nejdříve své XMV prodat. Co nejdříve proto, že se zvyšující se nabídkou bude strmě klesat cena. Cenový pád na samé dno v případě Monera Gold byl během dvou dní. Opět to tak může být, ale nemusí, také v případě MoneraV (spíše se přikláníme na stranu že to tak bude).

Je potřeba zvážit rizika a jestli za to fork Monera stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *