FREEWALLET NEPOUŽÍVAT!

V souvislosti s kryptoměnou Monero rozhodně nepoužívejte peněženku s názvem Freewallet. Jedná se o peněženku freewallet.org. Již dříve upozornil Riccardo Spagni ZDE na svém twitterovém účtu. Od té doby se komunitou tato peněženka neuznává.

Najdou se ale tací, kteří i přes varování tuto peněženku použijí. Nedávno jsme zaznamenali případ převedení 178,5 XMR. Uživatel se v nervy drásajícím boji pokoušel svá monera vybrat. Po nějaké době se podařilo vydolovat 50XMR ale stále nebylo možné se dostat ke zbytku. Po 8 hodinách se rozsvítilo "Possible XMR Payout Delays" a bylo možné zadat výběr zbytku. U transakce ovšem svítilo "processing." a XMR nikde. Až na druhý den uživatel svá monera vydoloval zpět.

Další zkušeností je nemožnost vybrat prostředky z nějakých limitních důvodů. Při pokusu výběru se objeví "Your balance remains unchanged" se statusem "Failed". Nápadně je vždy částka kterou můžete vybrat vyšší než tu kterou vlastníte. Když se podíváte do všeobechných podmínek nenajdete žádnou konkrétní částku ale obecnou klauzuli:

6.5. There is a minimum exchangeable Transaction for each cryptocurrency pair. The minimum amount is defined by the exchange service. IF YOUR TRANSACTION IS LESS THAN A REQUIRED MINIMUM, YOUR WALLET WILL NOT BE REFUNDED.

Když potom zjistíte že celá Freewallet je napojená hlavně na Minergate, tak jsou obavy na místě.

Dovolil bych si citovat účastníky konverzace:

"Nobody can help you. Freewallet is a known scam and everyone in the Monero Community"

"FreeWallet is horrible and everyone needs to know it."

4 comments

  1. Jsou nám známé případy kdy nebyly vyplaceny odměny z Cloudové těžby.

    Dále lidé diskutují o tom že cca 15% hashrate si Minergate nechává pro sebe. Respektive vidíte těžbu o 15% nižší než normálně a tak se člověk ptá proč?

    Komplikované vyplácení přes Freewallet připomíná spíše házení klacků pod nohy. Nebo víra v to, že to těžaře časem přestane bavit. Připomíná to systém starých klikaček na reklamy. Člověk jim vyklikal cash a odměnu buď nezískal nebo ztratil přístup či zapomněl.

  2. Mám cloudovou těžbu u Minergatu, Genesis a Hashflare a právě Minergate je jediný, s kterým problémy nemám, proto se ptám. Hashflare težbu zrušil úplně, Genesis má návratnost tak deset let, takže také v háji a jediný MG mi vychází, že se do roka investice vrátí. I když otázka je, co bude dál, protože zisk neustále klesá. Převody z freewalet jsem zatím problematické neměl. Původně měla být ta návratnost jeden rok u všech a takto jsem dopadl.

  3. S MinerGate mám velmi špatnou zkušenost. Koupil jsem si od nich cloud a také těžil na všech počítačích v domácnosti, včetně několika GPU nVidia 1080Ti. Nasbíralo se tam monero a další vedlejší měny asi za 20 000 Kč. Když jsem je chtěl vybrat, nepovedlo se mi to a po pár dnech byl můj profil zcela smazán.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *