Bezpečnost z třetí strany - Díl 4. Kaskádový mix

Máme tu čtvrtý díl jak chránit své soukromí nejen při používání kryptoměny Monero. U kaskádového mixu probíhá šifrování tříčlánkovým řetězem skupiny servrů. Data se tak dokonale promíchají že není možné vystopovat vaši IP. Poslední servr je společný pro všechny a ve výsledku tak mají všichni uživatelé stejnou IP. Jako zástupce tohoto zabezpečení jsme vybrali JonDo. K dispozici je webový prohlížeč JonDoFox a IP Changer JonDo. Plně funkční služba ovšem není zadarmo, provozovatel prokazuje svoji spolehlivost certifikátem. Zdarma je free test.

JonDoFox a IP Chnager ke stažení ZDE.

Lze nainstalovat na pevný disk nebo USB flash jako mobilní verze.

Vzhledem k tomu, že free trial key je nutno zaslat emailem a další používání je podmíněno platbou, nelze se zbavit dojmu že jste plně v rukách německých kolegů z Norimberku.

Program tedy ukazuje přes která místa se prohání vaše data a jaká je vaše koncová IP. Počítadlo ukazuje datový objem který lze zakoupit a samotná anonymita lze vypnut nebo zapnout.

V nastavení ukazuje všechny možné místa přes které je možné se připojit. Ke každému místu je přiřazeno bodování anonymity např. 6,0/6,6 (počet uživatelů). Pak jsou zde místa které lze vyzkoušet přes free trial a místa která jsou pouze premiová.

Pak je zde implementován filtr ve které můžete nastavit např. minimální rychlost vybíraného místa spojení nebo minimální počet zemí přes které se budete připojovat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *