BEZPEČNOST Z TŘETÍ STRANY - DÍL 17. VPN Kill Switch

I když na trhu existuje spousta kvalitních VPN, žádná služba není dokonalá.

V případě přerušení připojení se počítač připojí zpět k veřejné IP adrese poskytnuté poskytovatelem internetových služeb (ISP). V důsledku toho pak bude tento uživatel vystaven a jeho / její aktivita může být snadno sledována.

Nejnebezpečnější část? Bez správného opatření, uživatel ani nemusí vědět, zda a kdy k tomu došlo.

Pro zamezení tomuto problému několik VPN služeb nabízí funkci „kill switch“. V zásadě platí, že kill switch v případě selhání VPN připojení odpojí vaše připojení k internetu.

Tři hlavní důvody pro ztracené připojení:

  1. Nastavení firewallu a / nebo routeru: Váš firewall, antivirus, anti-spyware nebo nastavení programu může způsobit časté přerušení vašeho připojení. Chcete-li to otestovat, vypněte tyto funkce a pokuste se připojit. Pokud se připojení stabilizuje během vypnutí těchto funkcí, budete muset přidat VPN sítě jako výjimku předtím, než je znovu spustíte.
  2. Výběr VPN protokolu: ExpressVPN uvádí, že připojení jsou více stabilní, když je síť běží na TCP protokolu, na rozdíl od výchozí UDP. Takže pokud se vaše připojení prokáže jako nestabilní, dobrý test odstraňování závad je přepnutí protokolu.
  3. Nedostatečná intenzita signálu / zahlcení sítě: Vzhledem k tomu, že VPN služby umožňují uživatelům připojit se ke vzdáleným serverům, je snadnou chybou si myslet, že podmínky místní Wi-Fi nejsou důležité. Bohužel, výkonnost vašeho Wi-Fi připojení přímo ovlivňuje spolehlivost VPN připojení. Slabý signál pravděpodobně způsobí, že vaše připojení poklesne kvůli nadměrným ztrátám dat. Kromě toho velké využití internetového připojení – jako to, co se vyskytuje v kavárnách, na letištích a rušných knihovnách – může také způsobit nestabilitu vašeho VPN připojení.

Ne vždy je funkce kill switch automaticky aktivní. V řadě případů chcete-li aktivovat VPN kill switch, budete muset jít do nastavení aplikace a aktivovat tuto funkci.

Další způsoby k ochraně proti odpojení

VPNetMon zamezuje nezabezpečené připojení, pokud vašeho VPN připojení selhá. Tento bezplatný program třetí strany jednoduše zavře vybrané aplikace při selhání VPN připojení. Mnoho uživatelů si oblíbilo tento program, protože nevypne celé připojení k internetu; zavře pouze přednastavené programy, které by mohly komunikovat IP adresy přes nechráněné připojení.

VPN Watcher je další populární nástroj pro monitoring VPN spojení. Stejně jako VPNetMon, tento program zabraňuje kontrolovaným aplikacím odesílat jakékoliv data do sítě v případě nezdárného VPN spojení.

Zdroj VPN Mentor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *