BEZPEČNOST Z TŘETÍ STRANY - DÍL 11. SIGNAL

Aplikace Signal slouží k bezpečné a šifrované komunikaci mezi dvěma uživateli. Umožňuje bezpečně volat a psát mezi sebou. Lze využít jak na mobilním telefonu tak osobním počítači.

Ke stažení ZDE.

Rozhraní aplikace je jednoduché. Po spuštění se vás zeptá na vaše telefonní číslo, které bude sloužit jako identifikátor (uživatelské jméno). Po potvrzení čísla (možná) uvidíte některé ze svých kontaktů. Pokud nevidíte kontakt, kterému chcete napsat, vyhledejte ho podle telefonního čísla.

Konverzaci zahájíte klepnutím na ikonu nové zprávy (v iOSu vpravo nahoře, v Androidu tužka vpravo dole). Konverzace budou řazeny v seznamu nad sebou, stejně jako to znáte z Messengeru. V detailu konverzace vidíte možnost volání (hlasový hovor), psaní zprávy a poslání přílohy (můžete přidat fotku, nebo udělat novou). Po klepnutí na uživatelské jméno si zobrazíte detail uživatele, se kterým komunikujete.

Signal podporuje i mizející zprávy, které se vymažou po uplynutí vámi zvolené doby (stejnou funkci podporuje i Messenger). Na obou platformách se mizející zprávy nastavují v detailu konverzace. Aplikace pro iOS má nastavení v detailu uživatele, kam se dostanete po klepnutí na jeho jméno v konverzaci. Na Androidu kliknete v konverzaci na tři tečky v pravém horním rohu a zvolíte Zmizení zpráv; v následném dialogu najdete volbu intervalu, po jehož uplynutí zprávy zmizí.

V detailu konverzace si můžete porovnat bezpečnostní kód (safety number). Tato funkce slouží k potvrzení správnosti šifrovacího klíče dvou uživatelů. Pokud ho má druhý uživatel stejný, tak je to důkaz, že komunikujete pouze spolu a bezpečně (podobně se ověřují Klíče zařízení v Messengeru).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *