2MINERS

Pro zvýšení celkové bezpečnosti sítě budeme čas od času představovat menší těžební pooly. Je žádoucí těžit v menších poolech a tyto malé uskupení podporovat. Představme si tedy další malý pool s názvem 2miners. Zdejší poplatek je stanoven na 1%, těží zde 35 lidí, 114 workerů a orientační výkon je 422 Kh/s.

Servry:

xmr.2miners.com:2222

xmr.2miners.com:3333

 

 

 

2 comments

  1. Nejznámější je snižování hashrate. Zejména když takzvaně propůjčujete svůj těžební výkon. Když k tomu připočteme vyplácení v BTC tak je potom náročné kontrolovat zda jste dostali to co jste měli.

    V klasickém poolu by to mohlo být nevyplacení vytěžené sumy. Ne přímo podvod je pak nefungující automatické vyplácení, to je ale na zvážení zda je to úmyslně či nikoli.

    Na způsob podvodu je pak úmyslná změna adresy (třetí osobou) na kterou těžíte. To je v případě že se těžař řádně nechrání a nekontroluje pravidelně daná zařízení. Není samozřejmě ze strany poolu ale chyba na straně těžaře. Jako příklad za všechny, těžař prodal rig a nový majitel nepochopitelně těží na starou adresu (buď správně neuložil změny config file nebo zapomněl).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *